Oturma İzni Uzatma 2024

Oturma İzni Uzatma 2024 işlemleri; 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanununun 31 ila 33 üncü maddelerinde kısa dönem Yabancı Oturma İzni düzenlenmiştir.

Limitless Kurumsal Danışmanlık Hizmetleri


Ayrıca Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanununun Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğin 28’nci ve 29’uncu maddelerinde kısa dönem Yabancı Oturma İzni düzenlenmiştir.

Başlangıçta AB ülkeleri, Bahreyn, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Ukrayna ve Rusya vatandaşı yabancılar için; uzatma müracaat hakkı tanıdığı Göç İdaresi yetkilileri tarafından bildirilmiştir. Ancak daha sonra yayınlanan genelgede ülke sınırlaması olmaksızın 01.01.2020 tarihi sonrasında uzatma müracaatı yapıp reddedilen; henüz müracaat vakti gelmeyen veya müracaatı yapamadığı için kaçak duruma düşen yabancıların müracaatlarını yapabilecekleri belirtildi. Göç İdaresi genel Müdürlüğü’ne iletilen 08.09.2020 tarihli genelgenin ilgili bölümü Limitless Kurumsal Danışmanlık Hizmetleri Youtube kanalımızda bilgilerinize sunulmuştur.

İlgili genelgede “01.01.2020 tarihinden sonra, uygulama kapsamında turizm amaçlı ikamet izni talepleri reddedilen ve yeni tarihli bir ikamet izni başvurusunda bulunan yabancıların kanunda belirtilen diğer şartları sağlamaları kaydıyla; yeni başvuru tarihleri esas alınarak 492 sayılı harçlar kanununun 6 sayılı tarifesi uyarınca; aşılan sürenin kapsadığı süre için hesaplanacak harcın bir kat fazlasını ödemeleri kaydıyla yenü müracaatı kabul edileceği” belirtilmiştir.

Oturma İzni Uzatma 2024 yılı işlemleri ve hakkımızda daha fazla bilgi için aşağıdaki yorum bölümümüzden sorularınızı sorabilir; YouTube kanalımızı takip edebilir veya iletişim sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

Share

You may also like...

4 Responses

 1. Nurgül dedi ki:

  Sorgulama ikamet izini

 2. Sait dedi ki:

  İkamet izini uzatması mümkün mi ?
  Nasıl uzatabiliriz ?
  Bazıları diyor ki bir daha uzatmazsin ne kadar doğrudur bu ?

  • Admin dedi ki:

   İkamet izni uzatma işlemleri Göç İdaresi tarafından belli gerekçeler sunulmadığı taktirde yapılamamaktadır. Detaylı bilgi için lütfen bizlerle iletişime geçiniz.

 3. canan erkan hür dedi ki:

  13.06.2022 tarihinde 1 yılık ikamet izni aldık ve bugün yeni izin kimlik kartı geldi oda 13.09.2022 tarihine kadar 3 aylık gelmiş ancak başlangıç tarihini baz almışlar birde 3 aylık verdikleri gibi 1 yıllık izin parası alındı bu işlem normalmi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir