Yabancılar İçin Sağlık Sigortası

Yabancılar İçin sağlık sigortası ; Oturma izni ve çalışma izni için önemli bir konudur. Yabancı ülke vatandaşlarının ülkemizde çalışma izin işlemleri tamamlandıktan sonra sigorta işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Çalışma izni olmadan yabancı sigorta işlemleri olmadığı gibi çalışma izni alındıktan sonra da sigorta yapılması zorunludur. Bu bağlamda çalışma izni olan bir yabancının SGK işlemlerinin yapılması tarafımızdan gerçeleştirilebilmektedir.

Yabancılar İçin Sağlık Sigortası
Yabancılar İçin Sağlık

Bir diğer önemli husus ise; oturma izin işlemlerinin yapılabilmesi için yabancının ülkemizde sigortalı olması gerekmektedir. Bu sigorta işlemi sigorta süresine göre oturum izninin alınması hususuna dayanır.

Limitless Kurumsal Danışmanlık Hizmetleri olarak anlaşmalı olduğumuz sigorta acentaları ile özel sağlık sigorta işlemlerinizi sizleri yormadan ve gereksiz bir pahalılıkla değil, uygun fiyatlarla gerçekleştiriyoruz.

En uygun fiyatlarla yaptırdığımız özel sağlık sigortanız, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün oturma izni verebilmesi için talep ettiği gerek ve yeter şartları sağlamaktadır.


Özel Sağlık Sigortasını bizimle yapan yabancı müşterilerimize oturma izni randevusu ÜCRETSİZ

Yabancılar İçin Sağlık Sigortası İşlemleri

Yabancılar için yaşa bağlı olarak değişen özel sağlık sigortasını bizden yaptıran müşterilerimize oturma izni randevusunu ücretsiz alarak kendisini oturma izni alım sürecinde destekliyoruz.

Yabancı Sigorta İşlemleri, yabancı özel sağlık sigorta ve oturma izni işlemleri için iletişim bölümümüzden bizlere ulaşabilirsiniz.

Önemli Bilgilendirme

Uluslararası Koruma Kapsamındaki Yabancıların Genel Sağlık Sigortaları Hakkında

04/04/2013 tarihi ve 6458 sayılı Yabacılar ve Uluslararası Koruma Kanunu’nun “Yardım ve Hizmetlere Erişim” başlıklı 89’uncu maddesinin 3. fıkrasının (a) bendi 24/12/2019 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Kanun ile değiştirilmiştir.

Yeni düzenleme ile birlikte, “herhangi bir sağlık güvencisi olmayan ve ödeme gücü bulunmayan uluslararası koruma başvuru ve statü sahiplerinin genel sağlık sigortaları, uluslararası koruma başvuru kaydından itibaren 1 yıl süüreyle Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nce karşılanacaktır.”

Bu durum özel ihtiyaç sahipleri ve Bakanlığımızca sigorta kaydının devamı uygun görülen yabancılar için 1 yıllık süre sınırı aranmayacak şekilde devam ettirilecektir.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir